Piękna opowieść

Nasze wszystkie światła – książki online

Nasze wszystkie światła 0 Comments

Prawdziwa miłość, która sięga głęboko, w sam środek serca

Dla młodzieży i dorosłych

Nasze wszystkie światła” to kolejna publikacja od Jamie McGuire, która jest książką napisaną z miłością o miłości (https://www.taniaksiazka.pl/nasze-wszystkie-swiatla-jamie-mcguire-p-1338097.html). Autorka bestsellerów, nieschodzących z listy New York Times, tym razem zabiera nas w świat dwójki niekonwencjonalnych postaci – Elliota i Catherine. Oboje poznają się jeszcze w liceum i natychmiast zaczynają nadawać ze sobą na tych samych falach. Łączy ich niemal wszystko, od spojrzenia na świat, poprzez marzenia i pasje oraz plany na przyszłość. Zrządzenie losu chce, by rozstali się w najmniej spodziewanym momencie. Akurat wtedy, kiedy dziewczyna najbardziej potrzebuje swojego przyjaciela on znika z jej życia. Wie, że nie będzie mu w stanie tego wybaczyć, pogrąża się w rozpaczy i całkowicie rujnuje swój skrupulatnie przemyślany plan na przyszłość.

Bohaterowie spotkają się po latach, już jako młodzi dorośli, ale nie będą w najmniejszym stopniu przypominać tych radosnych nastolatków, które kiedyś spędzały ze sobą tak dużo czasu. Catherine prowadzi obecnie pensjonat, wraz ze swoją matką, a Elliot jest wschodzącą gwiazdą futbolu. Pierwsze rozmowy wychodzą dość topornie i nie bez żalu. Chłopak postanawia zawalczyć o względy swojej dawnej przyjaciółki, jednak ta raz zraniona nie chce popełnić tego samego błędu. Dodatkowo sprawy komplikują się z powodu zbrodni, która ma miejsce w miasteczku, a której podejrzenie nieoczekiwanie spada na Elliota.

Najważniejsze w życiu są uczucia

Tę prostą, nieskomplikowaną prawdę życiową autorka chce przekazać czytelnikowi od samego początku. Przedstawia sytuacje z obydwu punktów widzenia, chociaż nie spieszy się z odkryciem kart Elliota. Co ważne, postaci drugo- i trzecioplanowe są równie istotne i należy na nie zwracać należyta uwagę. Książka porusza też wiele wątków istotnych z punktu widzenia nastolatków, szczególnie tych, którzy nie radzą sobie z odtrąceniem w szkole, ale tez rasizmem i niewystarczającą uwagą ze strony rodziców, o którą częstokroć bezskutecznie zabiegają.

Najważniejsze jest jednak to, że publikacja pokaże nam co w życiu naprawdę się liczy – przede wszystkim lojalność i szacunek do drugiego człowieka. Okazuje się, że jest mnóstwo sposobów, na które można te uczucia przekazać, a co najważniejsze, żadne z nich nie blednie z czasem. Ba! Staje się nawet silniejsze, kiedy orientujemy się, co tak naprawdę jest dla nas ważne i dla kogo chcielibyśmy poświęcić swój czas. Fabuła jest doskonałą odskocznią, ale tez cenna lekcją, nie tylko dla nastolatków, ale też dorosłych. Ci drudzy mogą nostalgicznie podejść do czasów liceum, albo zweryfikować czy faktycznie wyrośli na takich ludzi, o jakich marzyli zostać.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tagi: , , , , , ,

Related

Nasze wszystkie światła
Przyjaźń pomimo wszystko

Jamie McGuire jest już znana polskiemu czytelnikowi ze względu na kilka swoich serii wydawniczych, oscylujących w tematyce młodzieżowej i społecznej. […]

Nasze wszystkie światła
Co jesteś w stanie zrobić dla swoich przyjaciół?

Piękna opowieść o naturze przyjaźni Jamie McGuire, autorka poczytnych bestsellerów, niejednokrotnie bijących rekordy na listach New York Times, powraca z […]